Dwa Mégane w zespole Chicherita

pon, 4 września 2017 godz. 16:48:07 skomentuj rallycross

Renault Mégane R.S. RX | Fot. Prodrive

Zespół Guerlaina Chicherita podpisał kontrakt z IMG, promotorem World RX - i wystawi dwa Renault Mégane R.S. RX w pełnym cyklu Rallycrossowych Mistrzostw Świata 2018. Testy samochodów budowanych przez Prodrive, rozpoczną się w styczniu.

- Teraz to już oficjalne. Wystawimy dwa Mégane w pełnym cyklu mistrzostw świata 2018 - powiedział Chicherit w rozmowie z Le Mag Sport Auto. - Od dwóch lat pracuję nad tym projektem. To długi, trudny okres. Mogę tylko powiedzieć, że postaramy się dobrze wszystko wykonać. Budujemy samochody bardzo różniące się od oglądanych obecnie na padoku. Spędzam ten rok na przygotowaniach, żeby w pełni wykorzystać potencjał Mégane. Zobaczymy za parę miesięcy, czy te wysiłki opłacą się, czy nie.

Nazwa zespołu nie jest jeszcze ustalona. Finalizujemy rozmowy z niektórymi partnerami. Musimy trochę poczekać na nazwę. Mam już bardzo długą listę potencjalnych kierowców drugiego samochodu. Prowadzimy rozmowy z paroma wielkimi nazwiskami w sporcie samochodowym. Na razie nic nie mogę powiedzieć. Nie chodzi o dochowanie tajmenicy. Po prostu nic nie jest ustalone i miejsce pozostaje nadal wolne.

Prace w Prodrive przebiegają naprawdę dobrze. Działamy zgodnie z harmonogramem. Samochód wyjedzie na początku stycznia 2018. Zimę zamierzamy maksymalnie wykorzystać na testy - i będziemy gotowi na rozpoczęcie sezonu. Prodrive wykonało niesamowitą pracę przy tym projekcie. Niecierpliwie czekam na prezentację naszego "dziecka". Mam nadzieję, że osiągi będą właściwe, jednak cokolwiek się wydarzy, kibicom naszego sportu spodoba się projekt i nowości techniczne, jakie zaprezentujemy w tym samochodzie.

Fot. Prodrive