World RX of Belgium 2017 - Duval wraca do WRX

pon, 24 kwietnia 2017 godz. 11:40:49 komentarzy rallycross

Peugeot Françoisa Duvala

Szkocki Albatec Racing zgłosił Françoisa Duvala w Peugeocie 208 na belgijską rundę World RX w Mettet (13-14 maja). Duval pozostaje jedynym belgijskim zwycięzcą rundy mistrzostw Europy Supercar (Maasmechelen 2010) i jednym z dwóch belgijskich triumfatorów rundy WRC (Australia 2015).

Debiut "Dudu" w WRX miał miejsce przed trzema laty w Mettet i zakończył się 16 miejscem. Rok później Duval zgłosił się w mistrzostwach Europy na Circuit Jules Tacheny. Wygrał półfinał, ale nie ukończył finałowego wyścigu. W 2016 François prowadził Fiestę Olsbergs MSE, zajmując piąte miejsce w Kapaza World RX of Belgium.

Albatec Racing bazujący w Dumfries, zaplanował dla Duvala testy w Chateauroux, 9 maja. - Pojadę w zasadzie takim samym samochodem jak Sébastien Loeb, a to wspaniale! - powiedział François Duval. - Widziałem na zawodach samochód Albatec Racing i jestem przekonany, że praca, którą zespół wykonał zimą, umożliwi nam walkę o dobry wynik. Pierwszy raz pojadę Peugeotem - to dla mnie kolejna nowość. Wielkie podziękowania dla firm Gordon, Valvoline i Jardipark. Bez nich ten start nie byłby możliwy.