Mettet 2018 - Duval czuje się pewnie

pią, 11 maja 2018 godz. 10:55:22 komentarzy rallycross
Tagi: world rx

Francois Duval

FIA World Rallycross Championship odwiedza w ten weekend Belgię. Zawody odbędą się na trudnym Jules Tacheny Circuit w Mettet.

Obrońca tytułu, Johan Kristoffersson prowadzi w klasyfikacji mistrzostw, po drugim zwycięstwie w tym roku, w Portugalii.  Zawodnik PSRX Volkswagen Sweden ma dziewięć punktów przewagi nad Andreasem Bakkerudem (EKS Audi Sport).

Przed swoją publicznością wystartuje Francois Duval, finalista w Mettet w 2016 roku. Poprowadzi Audi ekipy Comtoyou Racing.

Nie mogę doczekać się rywalizacji przed moimi kibicami w Mettet, szczególnie z czołowym belgijskim zespołem, jakim jest Comtoyou Racing. Nie jeździłem wcześniej Audi S1 w World RX, ale wyraźnie to najlepszy pakiet, więc jestem przekonany, że będziemy konkurencyjni - powiedział Duval.

Rok temu belgijska runda okazała się przełomowym momentem w sezonie dla Kristofferssona, który zdobył swoje pierwsze zwycięstwo, przełamując passę trzech wygranych Ekstroma. W ten weekend Ekstrom z pewnością będzie zdeterminowany, aby wrócić na szczyt, po opuszczeniu finału w Portugalii.

Kolega zespołowy Ekstroma – Bakkerud, nigdy nie gościł na podium w Mettet. Trzeci w mistrzostwach Petter Solberg z kolei nigdy nie opuścił podium w Mettet, choć nigdy nie stanął na jego najwyższym stopniu.

Team Peugeot Total  z pewnością czuję się pewnie po podiach w Barcelonie i Montalegre. Sebastien Loeb z sąsiedniej Francji z pewnością będzie miał duże wsparcie kibiców. Timmy Hansen był tutaj w czołowej trójce w 2017 i 2017 roku.

Pierwszy raz zagości tu RX2 International Series. Zawody w Belgii stanowią również rundę mistrzostw TouringCars.

Haromonogram Supercars

Sobota, 12 maja
09.30: wolny trening
11.00: I runda kwalifikacji (Q1)
13.40: II runda kwalifikacji (Q2)

Niedziela, 13 maja
08.30: rozgrzewka
10.00: III runda kwalifikacji (Q3)
12.00: IV runda kwalifikacji (Q4)
15.00: półfinały i finał
15.50: rozdanie nagród