Dobre wspomnienia Loeba

pon, 10 września 2018 godz. 12:24:38 skomentuj rallycross

Sebastien Loeb | fot. Peugeot Sport

Na cztery rundy przed końcem sezonu FIA World Rallycross Championship, Team Peugeot Total zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów. Jeśli chodzi o kierowców Timmy Hansen jest czwarty, Sebastien Loeb szósty, ale tylko dziewięć punktów dzieli pozycje od trzeciej do szóstej.

W nadchodzący weekend World RX będzie gościło w Rydze. To właśnie tam, dwa lata temu, Sebastien Loeb zanotował swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata.

- Swoje pierwsze zwycięstwo w FIA World Rallycross Championship odniosłem w Rydze w 2016 roku - powiedział Sebastien Loeb. - Naturalnie to jest miejsce, które bardzo lubię, z mnóstwem dobrych wspomnień dla mnie. Podczas testów, które mieliśmy wcześniej tego lata, pokazaliśmy dobre wyniki na tym torze i przekonaliśmy się, że nasz Peugeot 208 WRX Evo spisywał się bardzo dobrze, co jest zachęcające. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć nic więcej.

- W Loheac mieliśmy zachęcającą prędkość, ale sprawy nie potoczyły się dla nas najlepiej. Nie miałem ani jednego czystego wyścigu, poza półfinałem. W finale miałem tempo, z najszybszym okrążeniem, ale start nie był udany i byłem szósty w pierwszym zakręcie
- dodał. - To podsumowuje całą trudność rallycrossu. Trzeba wszystko poskładać, aby poszło gładko od początku do końca. Mam nadzieję, że w Rydze sprawy ułożą się na naszą korzyść, poczynając już od pierwszego losowania.