World RX of Germany 2017 - Depping zastąpi Solberga

pon, 25 września 2017 godz. 19:46:20 komentarzy rallycross

Dieter Depping | Fot. VW Motorsport

Dieter Depping będzie kolegą Johana Kristofferssona w PSRX Volkswagen World RX Team Sweden podczas All-Inkl.com World RX of Germany. Kontuzjowany pod Rygą Petter Solberg (złamany obojczyk, dwa pęknięte żebra) zgłosił się poza pulą kierowców, regularnie startujących w mistrzostwach świata. Punkty dla zespołu będą zdobywać Kristoffersson i Depping. Trzy Polo GTI zostaną przygotowane w tej samej specyfikacji.

- Decyzja o przesunięciu Dietera do roli jednego z naszych dwóch stałych kierowców w niemieckiej rundzie była podyktowana przede wszystkim tym, żeby spełnić wymogi regulaminowe FIA dotyczące zgłoszeń - powiedziała Pernilla Solberg, szefowa zespołu. - Takie rozwiązanie było życzeniem Pettera. On postara się wystartować w Niemczech, ale w tej chwili nie ma gwarancji, że to się uda.

- Na szczęście Petter i Johan udzielili mi pełnego wsparcia, dzieląc się swoim rallycrossowym doświadczeniem - mówi Dieter Depping. - Otrzymałem od nich parę bardzo cennych wskazówek dotyczących taktyki podczas wyścigu i procedury startu. Bardzo dziękuję Petterowi Solbergowi i całemu zespołowi, który wziął mnie pod swoje skrzydła w tych zawodach. Oczywiście, mam ograniczone oczekiwania, ale po cichu liczę, że będę mógł sprawić parę miłych niespodzianek.