World RX of Germany 2017 - Depping w trzecim Polo

śro, 16 sierpnia 2017 godz. 09:14:56 komentarzy rallycross
Tagi: Depping

Dieter Depping | Fot. VW Motorsport

PSRX Team Volkswagen Sweden wystawi trzecie Polo w All-inkl.com World RX of Germany, rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Świata na Esteringu w Buxtehude (30 września - 1 października). Kolegą Pettera Solberga i Johana Kristofferssona będzie Dieter Depping.

Od 9 dni 51-latek, Depping pełni rolę testera Volkswagen Motorsport i zajmował się pracami rozwojowymi nad Polo R WRC. Rajdowy mistrz Niemiec z 1992, 1993 i 1994 roku, szósty w Dakarze 2009, kierowca z Hanoweru prowadził zerówkę - Golfa G60 Rallye - w ADAC Rallye Deutschland 2016. Na Esteringu Depping zadebiutuje w rallycrossie. Będzie to jego pierwszy sportowy występ od 24 godzin Nürburgringu 2010.

- Gdy dyrektor VW Motorsport, Sven Smeets zapytał mnie, czy wyobrażam sobie start w mojej domowej rundzie WRX w Buxtehude, nie musiałem długo się zastanawiać - mówi Dieter Depping. - Niecierpliwie czekam na wyścigi na Esteringu, ale jednocześnie odczuwam duży respekt, szczególnie przed startami. Zamierzam dobrze się przygotować do zawodów. Dziękuję zespołowi Pettera Solberga za wzięcie pod swoje skrzydła mojego Polo.

Dieter Depping | Fot. VW Motorsport