OPONEO MPRC - Słomczyn 2017 - Dachował i wygrał

nie, 27 sierpnia 2017 godz. 12:30:49 komentarzy rallycross

Marcin Gagacki

Marcin Gagacki, który dachował w trzecim biegu kwalifikacyjnym i wygrał ostatni, zapisał na swoje konto kwalifikacje klasy Supercars na torze Słomczyn. Kierowca Oponeo Motorsport okazał się lepszy od Tomasza Kuchara, który wygrał mokry, trzeci bieg, a w czwartym po obrocie na szutrowej części toru i twardej walce z Mikołajem Otto zakończył na drugiej lokacie. Trzecie miejsce przypadło w udziale wspomnianemu Otto, czwarty był Dariusz Topolewski, a piąty Maciej Palczewski.

Łukasz Zoll, który dziś wygrał deszczowy trzeci bieg i był drugi w czwartym, zapisał na swoje konto kwalifikacje klasy Super Nationals. Drugi był Paweł Melon, który przed południem był drugi i siódmy. Dwukrotnie czwarty Konrad Kacprzak zakończył pierwszą część rywalizacji na trzecim miejscu. Czwarta lokata przypadła w udziale Alanowi Wiśniewskiemu, który był trzeci w czwartym biegu, a piąta Robertowi Mazurkiewiczowi, który wygrał ostatni bieg. Szósty był Jakub Wyszyński, a siódmy Marcin Perzyna, trzeci w trzecim biegu. Z rywalizacją pożegnali się Bartłomiej Ruszczyński, Paweł Rogalski, Michał Genstwa, Grzegorz Łazarewicz, Zbigniew Grabowski, Michał Kruszyński, Jakub Kowalczyk i Sebastian Turczyn.

W stawce BMW E36 kwalifikacje padły łupem Dawida Struensee, który w niedzielny poranek był czwarty i pierwszy. Druga lokata należy do Piotra Olszewskiego, trzeciego i drugiego w dzisiejszych biegach. Trzecie miejsce wywalczył Przemysław Wójcicki, który nie miał najlepszego poranka. W trzecim biegu był szósty, a czwartego nie ukończył. Trzeci bieg wygrał Łukasz Sawicki, czwarty na koniec kwalifikacji. Drugi w trzecim biegu i trzeci w czwartym był sklasyfikowany na piątym miejscu Igor Sokulski. Do półfinałów nie awansowali Dżordż i Damian Pawlukiewicz.

W Seicento Cup bezkonkurencyjny był Łukasz Grzybowski, który wygrał wszystkie biegi kwalifikacyjne. Na drugim miejscu znalazł się dziś dwukrotnie drugi Macie Cywiński, a trzecia lokata po siódmym i trzecim wyniku przypadła w udziale Damianowi Litwinowiczowi. Czwarty był trzeci w trzecim biegu Dariusz Sobecki. Do półfinałów nie awansowali Bartłomiej Smolarek, Paweł Hurko, Mikołaj Graszek, Łukasz Nagraba i Rafał Dzieciątko.

W klasie 126p kwalifikacje wygrał Marcin Bruś, który w trzecim, suchym biegu był drugi i wygrał rozgrywany na wilgotnym torze czwarty bieg. Drugie miejsce zdobył Mariusz Szczepański, który dziś był pierwszy i drugi, a trzecia lokata przypadła w udziale Jackowi Górniakowi, trzeciemu w czwartym biegu. Czołową trójkę trzeciego biegu uzupełnił Jerzy Szynkiewicz, czwarty po kwalifikacjach.