Chicherit pomoże juniorom

wto, 14 listopada 2017 godz. 09:44:28 skomentuj rallycross

Fors Performance

Guerlain Chicherit połączył siły z właścicielem Fors Performance - Stéphanem Orrem, tworząc rallycrossowy zespół G-Fors.

Nowa ekipa zbuduje Renault Clio R.S. RX Supercar, umożliwiając starty młodym kierowcom i pomagając im w dostaniu się do World RX.

G-Fors będzie wystawiał swoje samochody w zawodach we Francji, jak również w wybranych rundach mistrzostw Europy i World RX. Szefem juniorskiego zespołu będzie Atte Varsta.

- Jestem bardzo podekscytowany stworzeniem G-Fors i kontynuowania współpracy z Atte Varstą. Przez te wszystkie lata zbudowaliśmy silne relacje i obaj chcemy wykreować jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w rallycrossie. Ciężko pracujemy nad zbudowaniem konkurencyjnych Renault Clio i wyszkoleniem przyszłego mistrza Europy - powiedział Stephane Orre, który w zespole obejmie funkcję dyrektora technicznego.

Guerlain Chicherit, już zgodnie ze wcześniejszymi informacjami, w przyszłym roku będzie startował w FIA World Rallycross Championship. Wejdzie w skład zespołu GCK wystawiającego dwa Renault Megane RS RX  zbudowane przez Prodrive.

W tym roku, w ramach przygotowań do sezonu 2018, startował w wybranych rundach World RX za kierownicą Renault Clio ekipy Fors Performance.

- Pracuję ze Stephane i Fors Performance przez ostatni rok i widziałem jak są zaangażowani w rallycross - powiedział Chicherit. - Wspieranie Stephane i Atte w stworzeniu G-Fors jest korzystne dla obu stron i okazją do rozwijania talentów oraz przygotowania ich do World RX. G-Fors stanowi ekscytującą okazję dla kierowców, jako krok milowy w kierunku World RX i pozwala mi mieć oko nad nadchodzącymi talentami w nadziei na znalezienie przyszłych mistrzów świata.