Chicherit liczy na większe wsparcie od Renault

pią, 13 kwietnia 2018 godz. 14:36:44 skomentuj rallycross

fot. GCK

Zespół GCK, który wystawi dwa Megane RX zbudowane przez Prodrive, w World RX 2018, ma nadzieję, że udany pierwszy sezon skłoni Renault do większego zaangażowania w ten projekt.

Guerlain Chicherit, który zaprezentował Megane w Paryżu na początku miesiąca, rozpocznie swój pierwszy sezon w World RX, jako właściciel zespołu i kierowca, już w ten weekend w Barcelonie.

Francuz sam sfinansował cały projekt.

- Renault od dawna współpracuje z nami w zakresie marketingu - powiedział Chicherit dla motorsport.com. - Tak naprawdę nie chcieliśmy, aby zaangażowali się w kwestie techniczne, to byłoby skomplikowane, ponieważ wyraźnie koncentrują się na Formule 1.

- Zdecydowaliśmy, że zrobimy to na własną rękę. To był dobry wybór, bo Prodrive jest bardzo doświadczone w rajdach, to nie rallycross, ale blisko.

- Włożyliśmy wszystko w ten projekt, bez kompromisów. Nie da się porównać tego samochodu z żadnym innym. To rewolucja dla rallycrossu. Jak dobra? Nie wiem co odpowiedzieć.

- Moje własne odniesienie w tym sporcie jest dość nowe. Wcześniej nie jeździłem odpowiednim samochodem rallycrossowym, ale dla mnie wszystko wygląda dobrze.

- Nadal możemy wprowadzić pewne ulepszenia. W tym roku pokazujemy co zostało zrobione i co możemy zrobić i zbliżamy się do sezonu 2019 z jasnym celem (zdobyć tytuł) -  podsumował.

fot. GCK