OPONEO MPRC - Toruń 2018 - Brzeziński zadebiutuje w rallycrossie

czw, 4 października 2018 godz. 20:20:18 komentarzy rallycross

Jakub Brzeziński

Finałowa runda tegorocznych OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross będzie stała pod znakiem nie tylko zaciętej walki koło w koło i sportowych emocji sięgających zenitu. Kibice zgromadzeni Toruniu będą mogli oglądać również niespodziewany debiut Jakuba Brzezińskiego, który zasiądzie za kierownicą BMW e36 i spróbuje swoich sił w klasie RWD Cup.

Kuby Brzezińskiego nie trzeba przedstawiać kibicom sportów motorowych. Wicemistrzostwo Polski w sezonie 2016, trzy wygrane rundy RSMP oraz podium w Rajdzie Polski w klasyfikacji WRC3 mówią same za siebie. W tym roku Kuba do samego końca walczył o tytuł najlepszego kierowcy rajdowego w naszym kraju, a podczas ostatniej rundy, jaką był Rajd Polski, wspierany był także przez firmę Oponeo.

Teraz, kiedy RSMP udało się na zimową przerwę, Brzeziński zaliczy swój pierwszy start w rallycrossie. W Toruniu zobaczymy go za kierownicą BMW e36, w starciu z czołówką klasy RWD Cup. – Mój start w Toruniu jest możliwy dzięki firmie Oponeo, która wspierała mnie także podczas Rajdu Polski. Na pewno będzie to ciekawe doświadczenie i już nie mogę się doczekać startu w zupełnie innej dyscyplinie motorsportu. Nigdy wcześniej nie miałem okazji ścigać się na torze, ani też rywalizować za kierownicą tylnonapędowego samochodu. Jazda zupełnie innym autem jest jak na razie moim największym zmartwieniem, ale mam też nadzieję, że odnajdę się w bezpośredniej walce koło w koło. Liczę, że rywale będą życzliwi dla nowicjusza, a poza tym w piątek przed weekendem będę miał testy, więc to też nie będzie tak, iż pojawie się na starcie nie wiedząc zupełnie nic – powiedział Kuba.

Brzeziński dodał również, że jego start ma gościnny charakter i jego celem na przyszły sezon jest pozostanie na odcinkach specjalnych. – Już po Rajdzie Polski ruszyły przygotowania do kolejnego sezonu i jak na razie to jest naszym celem. Chcemy dalej startować w rajdach, jednak jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach. Mamy całą zimę do przepracowania. Czy skusiłbym się na rallycross? Więcej na ten temat będę mógł powiedzieć po starcie w Toruniu, gdy na własnej skórze poczuję, jak wygląda rywalizacja w tej dyscyplinie – podsumował rajdowy wicemistrz Polski.