Block: Uwielbiam czuć kontrolę nad samochodem

sob, 16 września 2017 godz. 14:02:59 skomentuj rallycross

Ken Block | fot. FIA WRX

Ken Block, człowiek wielu talentów, udzielił nam krótkiego wywiadu przed rozpoczęciem rywalizacji na rallycrossowym torze w Rydze. Amerykanin zdradził nam m.in. z czego jest najbardziej dumny oraz co planuje w przyszłym roku.

- Rallycorss i rajdy. W której z tych dyscyplin czujesz się pewniej? Jakie Twoim zdaniem są największe różnice?

KB: - Obie dyscypliny podobają mi się na swój sposób. Jako kierowca mam ogromną frajdę z rajdów. Jazda po lesie daje mi naprawdę dużo radości. Co do rallycrossu. Mamy bardzo podobne samochody, które mają zdecydowanie większą moc od rajdówek. Bardzo podobają mi się prędkości, które uzyskujemy w tak krótkim czasie. Okrążenia są bardzo szybkie i potrzebna jest niezwykła precyzja. Z każdego sportu czerpię radość, ale na różne sposoby. W rajdach mamy więcej kilometrów do pokonania, a w rallycrossie wszystko dzieje się dużo szybciej. Doświadczenia z obu dyscyplin wykorzystuję przy kręceniu filmów. Uwielbiam czuć kontrolę nad samochodem w trakcie poślizgu.

- Masz już plany na przyszły rok? Gdzie będą mogli oglądać Cię kibice?

KB: - Spodziewam się, że przyszły rok będzie podobny do obecnego. Nie mam powodów, by wprowadzać drastyczne zmiany. Chcę startować w rallycrossie, realizować kolejne projekty zespołu i nagrywać kolejne Gymkhany (śmiech). Jestem szczęściarzem, że mogę to wszystko robić.

- Jesteś wszechstronnie uzdolniony, ale w którym kierunku planujesz poważniejszy rozwój?

KB: - Moim celem zawsze jest zdobywanie kolejnych poziomów w motorsporcie. Będę chciał rozwijać się w rallycrossie. Nadal czeka mnie sporo nauki i poszukiwania najlepszych ustawień samochodu.
Ken Block | fot. FIA WRX
- Uprawiasz wiele sportów ekstremalnych. Który z nich wzbudza w Tobie największe emocje i wyzwala największą adrenalinę?

KB: - Mieszkam w górach, więc z pewnością jest to snowboard. Czerpię z tego ogromną radość. Uwielbiam też jeździć na skuterach śnieżnych.

- Z czego jesteś bardziej dumny, z własnej marki odzieżowej czy z gry Dirt?

KB: - Te dwie rzeczy bardzo różnią się od siebie. Marka butów to projekt, który prowadzę wraz z partnerem biznesowym. Rozpoczęliśmy to jako bardzo młodzi ludzie i bardzo ucieszył mnie sukces na skalę międzynarodową. Cały świat mody, celebryci, ludzie na świecie mówili o mojej marce. Z tego jestem najbardziej dumny.

Rozmawiała Aleksandra Łyżwa.