Baumanis chce przełamać fatum półfinałów

pon, 25 czerwca 2018 godz. 15:56:51 skomentuj rallycross
Tagi: baumanic, worldrx

Janis Baumanis | fot. WorldRX

Janis Baumanis, który startuje w rallycrossowych mistrzostwach świata w prywatnym zespole STARD, przyznał w rozmowie z oficjalnym portalem serii, że nie może doczekać się drugiej części tegorocznego sezonu, by przełamać swoją passę i awansować do finału jednej z rund. Łotysz w trzech startach w tym roku kończył rywalizację na czwartym miejscu w półfinałach.

- Myślę, że mieliśmy dobry początek sezonu. W trzech pierwszych rundach byłem o krok od finałów i myślę, że to bardzo pozytywne dla prywatnego zespołu. Brakuje kilku rzeczy, by awansować do finału, ale mam nadzieję, że w kolejnych startach szczęście będzie po naszej stronie - mówił Baumanis.

- Holjes to jeden z najciekawszych torów w WorldRX. Podoba się wszystkim kierowcom, ponieważ jego układ i atmosfera, która na nim panuje są świetne. Głównym celem jest awans do półfinału, a potem zobaczymy, co się wydarzy. Czasami półfinały są bardzo łatwe i spokojne, a czasami szalone - dodał.

- Druga część sezonu będzie dla mnie ciekawsza. Tu nie chodzi o same tory, ale o atmosferę i wiele innych rzeczy, które daje każdy obiekt. Najważniejszym startem będzie runda w Rydze. To dla mnie zawsze wyjątkowy weekend, a w tym roku jestem jedynym kierowcą z Łotwy w WorldRX - zakończył.

fot. WorldRX