Bakkerud znów na podium

pon, 1 października 2018 godz. 17:58:53 skomentuj rallycross

Andreas Bakkerud

W pierwszej edycji Mistrzostw Świata w Rallycrossie FIA rozegranej w USA, EKS Audi Sport po raz siódmy w tym sezonie znalazło się w najlepszej trójce wyścigu. Obaj kierowcy czterech pierścieni, za sterami swych Audi S1 EKS RX quattro, przy temperaturach przekraczających 30 stopni Celsjusza, zakwalifikowali się w Austin do finałowej szóstki. Norweg Andreas Bakkerud zakończył wyścig na miejscu trzecim, podczas gdy jego kolega z zespołu, Mattias Ekström, był na miejscu piątym.

Obaj zawodnicy teamu EKS Audi Sport, po drodze do finału zaliczyli mocne występy już w wyścigach eliminacyjnych. Po pierwszym dniu właściciel zespołu Mattias Ekström był na pozycji drugiej, wygrał trzecią rundę kwalifikacyjną, a w niedzielę również półfinały. Do finału wszedł też Andreas Bakkerud – wcześniej zaliczył świetne czasy w rundach kwalifikacyjnych, a w półfinale był trzeci.

- Jestem bardzo zadowolony z miejsca na podium, bo ten weekend był bardzo ciężki. We wszystkich rundach kwalifikacji startowałem z trudnego, zewnętrznego pasa. Wraz z całym zespołem EKS Audi Sport robiliśmy wszystko, by moją pozycję przekuć w sukces – wyjaśnia Bakkerud. - Niestety, nie byliśmy w stanie wygrać z Volkswagenami. Pomimo tego to był zaszczyt, walczyć z najlepszymi kierowcami świata. Gorące gratulacje dla Johana Kristofferssona, który już teraz zapewnił sobie tytuł Mistrza Świata w Rallycrossie. Nie mogę się już doczekać kolejnego wyścigu, w Buxtehude, gdzie będę walczył o tytuł Wicemistrza, mając jako przeciwników Mattiasa Ekströma, Pettera Solberga i Sébastiena Loeba.

- Jestem bardzo rozczarowany, że nie stanąłem na podium. Walczyliśmy ostro w finale, ale nie zdobyliśmy zbyt wielu punktów – mówi Ekström, cały czas broniący drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Świata.