Bakkerud w EKS Audi Sport

śro, 31 stycznia 2018 godz. 10:51:42 skomentuj rallycross
Tagi: Bakkerud, EKS RX

Andreas Bakkerud | Fot. Audi Sport

Andreas Bakkerud dołączył do Mattiasa Ekströma w składzie zespołu EKS Audi Sport na Rallycrossowe Mistrzostwa Świata 2018. Norweg i Szwed poprowadzą nowe Audi S1 EKS RX.

26-letni Bakkerud pochodzący z Bergen, spędził poprzednie dwa sezony w Hoonigan Racing Division - zespole Kena Blocka. Posiada w dorobku trzecie miejsce w World RX (2016), czwarte (2015) i dwa piąte (2014, 2017). Odniósł sześć zwycięstw. Wcześniej był dwukrotnie mistrzem Europy w Super1600.

- Przy wsparciu Audi będziemy mogli przeprowadzić pełny atak - powiedział szef zespołu, Mattias Ekström. - Nasz cel na 2018 jest oczywisty - walczymy o tytuły mistrza świata kierowców i producentów. Po ubiegłorocznym sezonie było jasne, że potrzebujemy pewnych zmian, dlatego przygotowujemy dwa nowe samochody. Tym razem zamierzamy rywalizować na równym poziomie z Volkswagenem i Peugeotem.

- To dla mnie wielki zaszczyt, że będę jeździł w zespole Mattiasa - mówi Andreas Bakkerud. - Od wielu lat mamy dobre relacje  i bacznie przyglądałem się rozwojowi EKS. Razem z teamem chcę teraz zrobić następny krok w mojej karierze i włączyć się do walki o tytuł.

- Nasze ubiegłoroczne doświadczenia w World RX były bardzo pozytywne - stwierdził szef Audi Motorsport, Dieter Gass. - Jesteśmy przekonani, że potencjał mistrzostw stale rośnie. Mamy nadzieję, iż w najbliższej przyszłości zobaczymy w tej serii elektryczne samochody, ponieważ elektryfikacja stanowi główny cel dla Audi - również w motorsporcie.

Fot. Audi Sport