Bakkerud był zaskoczony

śro, 8 listopada 2017 godz. 13:52:26 skomentuj rallycross

Andreas Bakkerud | fot. World RX

Zbliża się finałowa w tym roku runda World RX - Gumtree World RX of South Africa.
 
Dla Andreasa Bakkeruda to ostatni start z ekipą Ford Performance. Zespół niespodziewanie poinformował w październiku o zakończeniu swojego programu w rallycrossie.
 
Norweg na razie nie ma potwierdzonych startów na sezon 2018. Rozgląda się za nowym dla siebie zespołem, ale przyznaje, że musi to być długoterminowy program, pozwalający mu na walkę o mistrzostwo.
 
- Nie mam teraz konkretnych planów. Mówiło się, że zespół miał być na pięć lat, więc ta nagła wiadomość była dziwna. To był szok, ale życie toczy się dalej - powiedział Bakkerud.
 
- Dla mnie najważniejsze jest, aby dany zespół zaangażował się długoterminowo i chcieli tak samo, jak ja, walczyć o mistrzostwo świata. Dojeżdżanie na piątym miejscu jest nudne - kontynuował 26-latek.
 
- Powiedziałbym, że jest duża szansa, że zobaczycie mnie w mistrzostwach świata, ale wszystko musi być właściwie poukładane - dodał.
 
- Rallycross zaczął spoglądać na samochody elektryczne i myślę, że w tym może być przyszłość - uznał. - Nie wiadomo, czy to nastąpi w 2020 czy 2021 roku, ale jest wiele zespołów, które już to planują. Z pewnością to może być coś dla mnie.

Bakkerud jest aktualnie sklasyfikowany na piątym miejscu w mistrzostwach.

fot. World RX