Bakkerud był blisko

wto, 4 września 2018 godz. 10:58:11 skomentuj rallycross

Petter Solberg & Andreas Bakkerud

Emocjonujący wyścig, którego wynik rozstrzygnął się dosłownie na ostatnich metrach: w ósmej rundzie tegorocznego sezonu Mistrzostw Świata w Rallycrossie FIA, Andreas Bakkerud i Mattias Ekström o mały włos sięgnęliby po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo dla teamu EKS Audi Sport. Niestety, na oczach 80 tysięcy kibiców musieli zadowolić się miejscami drugim i czwartym oraz drugą pozycją w klasyfikacji zespołowej.

Obaj kierowcy Audi do wyścigu finałowego startowali z pierwszego rzędu. Najpierw na czoło stawki wysunął się Bakkerud, a Ekström był tuż za nim. Obaj bronili swego prowadzenia aż do ostatniego okrążenia. Niestety, wracając z joker lapa, Bakkerud dostał się pomiędzy dwa Volkswageny prowadzone przez Johana Kristofferssona oraz Pettera Solberga i wjechał na metę jako drugi, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,34 sekundy. Mattias Ekström zajął pozycję czwartą.

- Jestem trochę rozczarowany, że zaledwie o setne części sekundy straciliśmy wygraną, ale z drugiej strony zabieram z Francji do domu wiele pozytywnych wrażeń – skomentował Andreas Bakkerud. - Mieliśmy dobre wyniki w wyścigach eliminacyjnych, wygraliśmy półfinały, a ja znalazłem się na drugiej pozycji w klasyfikacji kierowców.

- Mieliśmy samochody, które w niczym nie ustępują konkurencji, wystartowaliśmy z pierwszego rzędu, ale w efekcie okazało się, że nasza jazda nie wystarczy by zwyciężyć. Mimo to odzyskaliśmy drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej, a w kolejnych czterech, ostatnich już rundach tego sezonu, będziemy jeszcze zacieklej walczyć o zwycięstwa
- dodał Mattias Ekström.

Kolejne wyścigi mistrzostw odbędą się już za dwa tygodnie. Dziewiąta runda sezonu rozgrywana będzie od 14 do 16 września w stolicy Łotwy, Rydze.