World RX of France 2017 - Alfa Romeo MiTo S1600 zadebiutuje w ERX

pon, 31 lipca 2017 godz. 15:52:19 komentarzy rallycross
Tagi: alfa rome, erx

Alfa Romeo MiTo S1600 | fot. WRX

Włoski zespół Redak Racing podczas rundy mistrzostw Europy w rallycrossie na torze Loheac zaprezentuje najnowszą konstrukcję, jaką jest Alfa Romeo MiTo S1600. W minionych latach ekipa korzystała z Renault Clio S1600, ale zdecydowano się na stworzenie nowego pojazdu.

- Po trzech latach z Clio S1600 w EuroRX nadszedł czas na zmiany, więc zbudowaliśmy nowy samochód na bazie MiTo. Alfa Romeo to historyczna włoska marka, którą każdy zna i ma wielu fanów. Podpisaliśmy partnerstwo z firmą Autotecnica Motori, która jest najbardziej doświadczoną w kwestii projektowania silników do Alfy Romeo. Wzięli pełną odpowiedzialność za stworzenie nowego motoru do auta S1600. To była ciężka praca od podstaw. Zajęło to więcej czasu niż zakładaliśmy. Wykorzystaliśmy doświadczenia dostawców takich jak Magneti Marelli w kwestii elementów elektronicznych i Reigera w kwestii zawieszenia - mówił Andrea Carretti, szef firmy Tedak.

- Każdego dnia składaliśmy nowe części i powstało auto. Wreszcie jest gotowy do uruchomienia. Marzenia stały się faktem i francuscy kibice jako pierwsi zobaczą nowy samochód w akcji - mówił Davide Medici, kierowca zespołu.

fot. WRX