OPONEO MPRC - Toruń 2017 - 66 zgloszeń na Oponeo MPRC w Toruniu

pon, 11 września 2017 godz. 17:01:23 komentarzy rallycross

Dariusz Topolewski | fot. Maciej Niechwiadowicz

66 kierowców, w tym dziewięciu w klasie Super Cars pojawiło się na liście zgłoszeń szóstej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie, która odbędzie się w Toruniu (16-17.09).

Czołówkę listy tworzą broniący tytułu mistrzowskiego: Tomasz Kuchar w Citroenie C4 oraz Marcin Gagacki w Mitsubishi Lancerze. Z Lancerów skorzystają także Dariusz Topolewski, Mateusz Ludwiczak, Robert Czarnecki i Mikołaj Otto. W Subaru Imprezach kibice będą mogli oglądać Maciej Palczewskiego i Michała Czerwińskiego, a Lancię Deltę HF Evo zgłosił Andrzej Kleina.

W klasie Super Nationals powalczy 18 kierowców na czele z czołówką klasyfikacji sezonu. Na liście nie zabrakło m.in. Łukasza Zolla (BMW E30), Jakuba Wyszyńskiego (Citroen C2), Roberta Mazurkiewicza (Honda Civic TypeRX), Pawła Melona (BMW M3), Konrada Kacprzaka (Opel Astra OPC), Dizla (BMW E36) i Daniela Krzysiaka (BMW E36).

W klasie BMW E36 powalczy czternastu kierowców na czele z czołową piątką klasyfikacji sezonu: Łukaszem Sawickim, Piotrem Olszewskim, Przemysławem Wójcickim, Dawidem Struensee oraz Łukaszem Światowskim. Również czternastu kierowców zgłosiło się do SC Cup i również tutaj nie zabraknie czołowej piątki sezonu: Łukasza Grzybowskiego, Macieja Cywińskiego, Damiana Litwinowicza, Piotra Budzyńskiego i Marcina Lisickiego.

Stawkę kompletuje siedmiu kierowców w 126p Cup i czterech w Szayowozach. Pełną listę zgłoszeń znajdziecie tu.

Tradycyjnie wstęp na Motopark Toruń, gdzie odbędą się zawody jest bezpłatny.

fot. Maciej Niechwiadowicz